Kol – Uyruk – Bacak Estetiği

Kol - Uyluk - Bacak Estetiği

Kol Germe

Omuz ile dirsek arasındaki bölümdeki hacim artışı ve buna bağlı gelişen sarkık görüntü liposuction (liposakşın) ameliyatıyla kolaylıkla, izsiz bir şekilde giderilebilir. Liposuction operasyonu ile giderilemeyecek derecede belirgin sarkıklıklar içinse kol germe operasyonu yapılır. Bu ameliyat tekniğinde sarkık olan deri ve yağ dokusu çıkarılır. Dirsekten koltuk altına doğru uzanan bir iz kalır. Bu iz kolun vücuda komsu olan kısmında ve koltuk altında gizlenmiş olur.

Uyluk Germe

Uyluk bölgesinde sarkmış ve gevşemiş olan deri ve yağ dokusu eliptik bir şekilde çıkartılır ve bu bölge gerginleştirilip düz bir şekile getirilir. Uyluk germede yara izi kasıklara gizlenmiş olur.

Bacak Baldır Protezi ve Yağ Enjeksiyonu

Bazı kadınlar bacaklarının şeklini beğenmedikleri için etek bile giymemektedirler. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık yada şekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise baldır protezi (calf implant) operasyonu ile bu sıkıntılar giderilebilir. Aynı problemler liposakşınla da düzeltilebileceği gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposakşın hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir. Bazı hastalarda protez yerine yağ enjeksiyonu ile bu sorun giderilebilir