Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi, yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan ciltteki kırışıklıkların ve mimik çizgilerinin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan bir yöntemdir. Genellikle alın bölgesindeki ve kaş arasındaki çiziler ile göz kenarlarındaki ince çizgiler ve boyunda oluşan çizgileri hafifletmek için kullanılır. Düzenli olarak yapılan uygulamada kişinin mimik kaslarını kullanma alışkanlıklarını değiştirerek yeni kırışıklıkların oluşmasını önlemektedir.

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ NEDİR?

Alın ve kaş arasındaki mimik kırışıklıklarında, göz çevresi kırışıklıklarında, yanak sarkmalarında, boyun bölgesi kırışıklıklarında, yüz inceltmede ve koltuk altı, el, ayak terlemelerini ortadan kaldırmak için yapılan bir uygulamadır.

Kırışıklık Tedavisi , ince iğnelerle kaslara enjekte edilmesiyle yapılan basit bir işlemdir. Dolgu aslında bir bakteriden üretilen bakteri toksinidir. Bu toksin kas ve sinir sistemi üzerine etki ederek kaslarda geçici olarak felç durumu olmasını sağlar. Kırışıklıklar, ilk başladığında bu uygulanmaya başlanırsa, derinleşmesi ve kalıcı olması önlenebilmektedir. Dolgu estetik olan sorunların yanında nörolojik hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir.

Kırışıklık Tedavisi hangi sorunlarda etkili olmaktadır?

Mimik kaslarının hareketlerine bağlı olarak yaşlılıkla birlikte yüzde ortaya çıkan, sorunlarda etkili olmaktadır. Dolgu sinir ve kas arasındaki teması bozarak, geçici olarak kasılmaları durdurur. Buna bağlı olarak da yüzde meydana gelen mimik çizgileri hafifler.

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ NERELERDE KULLANILIR?

Alın bölgesinde

Kaş arasında

Göz kenarlarında

Üst dudaklarda

Boyun bölgesinde

Avuç içi terlemelerinde

Kas ve migren ağrılarında kullanılmaktadır.

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Kırışıklık Tedavisi iğnelerle enjeksiyon yapılması işlemidir. Uygulamadan 20 dakika kadar önce yapılacak bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. Kremin etki etmesi beklendikten sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlar şeklinde enjekte edilir. Bütün bu işlemler toplamda 15-20 dakika içinde halledilebilmektedir. Kırışıklık Tedavisi uygulama yapıldıktan 3-4 gün sonra etkisini göstermeye başlar. Bu süre kişiden kişiye değiştiği gibi doza göre de değişmektedir. Daha iyi etki alınabilmesi için uygulamanın tekrarlanması gerekir.

Kırışıklık Tedavisi bir dolgu maddesi olmadığı için yapılan bölgede şişlik ya da dolgunluk yaratmaz. Enjeksiyonla yapılan bölgedeki kasların gevşeyerek çizgilerin ve kırışıklıkların hafiflemesini sağlamaktadır. Dolgunun etkisi 4 ile 6 ay kadar sürmektedir. Kırışıklık Tedavisinin etkisi geçtiği zaman o bölge eski haline geri döner. O bölgeye 5-6 seans daha yapılması sonucunda etkilerinin daha uzun süre kalıcı olduğu gözlenmiştir.