Karın Germe

Karın Germe

Hamilelik ve aşırı kilo alıp verme nedenleriyle karın bölgesinde değişiklikler oluşabilir. Bu değişiklikler karın kaslarının gevşemesi, ciltte çatlaklar oluşması, derinin sarkması, yağ birikimleri şeklinde sıralanabilir. Karın germe ameliyatı bu değişikliklerin düzeltilmesi için yapılan bir estetik ameliyattır.

Eğer sadece karın bölgesinde aşırı yağ depolanması mevcut ise sadece liposuction yeterli olabilir. Ancak cilt sarkması, çatlaklar ve yağ birikimi birarada ise, düzeltmek için yağların alınması ile birlikte sarkık ve çatlak olan deri kısmının çıkarılması gerekmektedir. Karın kaslarının yapısı bozulmuş ise kası kaslarının onarımı (plikasyon) gerekebilir. Yapılacak ameliyatlar bu anatomik değişiklikleri düzeltmeye yöneliktir.

Karın Germe (Abdominoplasti) ameliyatlarında izler zamanla silikleşir ve iç çamaşırı içerisinde gizlenebilecek şekilde planlanır.

Eğer karın bölgesindeki deformasyon çok belirgin değil ise, cilt çatlakları göbek bölgesinin altında ise, kaslarının yapısı bozulmamış ise ve cilt sarkıklığı fazla değil ise Mini Karın Germe ( mini abdominoplasty) ameliyatı uygulanabilir.