Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği

Çocuk doğurma (normal doğum yapanlar), yaş ve cinsel aktiflik nedeniyle vajinal bölgede şekil değişiklikleri oluşur. Bu şekil değişikliği sadece görünüm nedeniyle değil bazen cinsel tatminsizlik ve isteksizlik nedeniyle de kadınlarda sıkıntı nedeni olabilir.ıAyni zamanda bu sorunlar kişinin cinsel partneri için de problem oluşturabilir.

Estetik olarak vajinal kanal daraltma ve labioplasti ameliyatları yapılabilir. Vajen daraltma işlemi seksüel tatmini arttırmak için yapılır ve sadece vajenin şeklini ve görünümünü düzeltmez, aynı zamanda fonksiyonları bozulmuş olan gevsek vajen kaslarının fonksiyonlarını da düzeltir. Labioplasti ise vajenin büyük veya küçük dudaklarına yönelik yapılan müdahalelerdir ve uzun veya asimetrik dudaklar düzeltilirken sonuç olarak daha genç ve diri bir vajen dış görünümü elde edilir.

Kadınlarda vajen dudaklarının büyük ve sarkık olmasından ötürü labiumlara yönelik cerrahi müdahaleler estetik amaçlı olarak yapılır fakat büyük ve sarkık vajen dudakları klitorisin üzerini kapatarak cinsel haz duyusunu önleyebilir. Genital bölge estetiği lokal anestezi, sedasyon destekli lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılır. Ortalama 30 dakikalık operasyonlardır