OXYGENEO

Oxygeneo

Yeni Cilt Bakımı Teknolojisi Oxygeneo

Oxygeneo, cilt hücrelerine daha fazla oksijen gitmesini sağlayan daha genç ve daha taze görünümlü bir cilt yaratan yeni nesil oksijen terapisidir. Daha duru, daha taze bir cilt yaratmak için vücudun doğal mekanizmalarını kullanan modern bir sistemdir. Ayrıca ciltte çok hafif bir soyulmaya neden olmasından dolayı diğer tedavi yöntemlerinden de bu noktada ayrılmaktadır.

OXYGENEO NEDİR?

Yeni bir cilt bakım metodu olan Oxygeneo, cilt temizleme, cildi sıkılaştırma ve mezoterapiden oluşan üç temel bakımı aynı anda sunabilen bir yöntemdir. Cildi dış kısmındaki ölü hücrelerden arındırarak, içindeki formülüyle cildin ihtiyacı olan oksijeni sağlar. Diğer cilt bakımlarındaki peeling, buhar, temizleme, tonik, maske, nemlendirici ve masaj kısımlarını tamamen ortadan kaldırarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Oxygeneo iğnesiz bir mezoterapi yöntemi olup, ultrasonik ses dalgalarıyla sıvı cilde kolaylıkla uygulanır.

Oxygeneo da kullanılan iki farklı jel vardır. İlki NeoRevive; antiaging etkisiyle cildi yenileyerek yaşlanmaya karşı bir karışımdır. İkincisi ise NeoBright; renk tonu, leke oluşumu, mat cilt görünümü gibi sorunlarda kullanılan bir karışımdır.

OXYGENEO NASIL UYGULANIR?

Özel zengin içerikli bileşenleri sayesinde jel cildin altına verilerek, oxygeneonun oluşturduğu karbondioksit kabarcıkları cilt yüzeyinde yavaşça patlar. Oxygeneo tüm cilt tiplerine göre uygulanarak hastanın kısa sürede sonuç almasını sağlamaktadır. Cilt aktif besin maddelerini emerken daha canlı ve daha taze görünür.

BU TEDAVİ KİMLERE UYGULANMAKTADIR?

Uzun vadede yaşlanma etkilerine karşı bu tedavi herkeste kullanılabilmektedir. Ciltteki ince kırışıklıkları ve genişlemiş gözenekleri olanlar ile ciltte leke ve mat bir görünümü olanlar bu tedaviden faydalanabilmektedir.

Oxygeneo uygulaması yaklaşık bir saat sürmektedir. Bu uygulama da yüz masajı hissi ile dinlenmiş ve yenilenmiş olunması mümkündür. Oxygeneo 4 aşamalı olan bir cilt bakımıdır. Bunlar oksijen, radyofrekans, ultrason ve neomassagedir.  Bu yöntemle canlanmış, aydınlanmış, beslenmiş dengeli bir cilde kavuşulur. Oxygeneo ise cilt ölü hücrelerden arındırılırken, uygulama öncesinde ve sonrasında cildin beslenmesi için uygun bir ortam yaratılır. İşlem sonrasında hastalar tedavinin olumlu etkilerini hemen görebilmektedirler. Daha iyi sonuçlar alınabilmesi için belli aralıklarla kür olarak uygulanması gerekmektedir.