Ameliyatsız yüz germe

Ameliyatsız Yüz Germe

HIFU İLE AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Yaşlanma her birey için kaçınılmaz olup, derideki yapısal ve kimyasal birçok faktörün etkisiyle ortaya çıkmaktadır. Günümüzde derinin yaşlanma etkilerini yok etmek için pek çok işlem ve ürün uygulaması yapılmaktadır. HIFU, deride meydana gelen sarkma ve yaşlanma etkilerine karşı ağrısız, acısız bir yöntemdir. Kişilerin hayatları etkilenmeden ciltte kaybettiklerini geri almak için bu uygulamadan faydalanılmaktadır.

 

HIFU(HİGH INTENSİTY FOCUSED ULTRASOUND) NEDİR?

Halk arasında yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason olarak bilinen HIFU, ses dalgalarının kullanıldığı cilt toparlama ve yüz germe yöntemidir. Bu ses dalgalarının cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte sıkılaşmaya ve gençleşmeye fayda sağladığı gözlemlenmiştir. Tıp alanında karaciğer, göğüs ve uterin yani rahim kanserinde HIFU teknolojisinin başarısı sağlanmıştır.

 

HIFU(HİGH INTENSİTY FOCUSED ULTRASOUND) TEDAVİSİNİ KİMLER YAPTIRIR?

Genelde 35 yaş ve sonrasında kaş düşüklüğü, yanak sarkması, çene altı gevşemesi şikâyeti olanlara yapılmaktadır. Yüz ve boyun bölgelerindeki gevşek ve sarkmış derisi olan herkes HIFU yaptırabilir. Özellikle ameliyat olmak istemeyenler için alternatif bir seçenektir.

 

HIFU 30-60 dakika içinde tek seans halinde uygulanmaktadır. HIFU, cildin 3-4,5 mm kadar altında etkili olmaktadır. Ciltte en alt dokulara kadar ulaşarak, diğer yöntemlere göre daha fazla sıkılaşma sağlamaktadır.

 

HIFU(HİGH INTENSİTY FOCUSED ULTRASOUND) NASIL UYGULANIR?

Uygulamaya başlanılmadan önce ciltte makyaj varsa silinerek, kayganlaştırıcı ve soğutucu etkisi olan bir jel sürülür. Hastanın uygulanacak olan bölgesi çizim yapılmak suretiyle haritalandırılarak, seçilen başlıkla bu haritanın üzerinden gezdirilerek işlem yapılır. Bölgenin genişliğine bağlı olarak süresi değişen uygulamanın sonunda hasta hemen işine geri dönebilmektedir.

 

HIFU(HİGH INTENSİTY FOCUSED ULTRASOUND) ETKİ ALANLARI NELERDİR?

HIFU tekniğinin etki alanlarının arasında; Gözenek çatlak tedavisi, selülit tedavisi, göz çevresi kırışık tedavisi, gıdı düzleştirme, ani kilo vermeye bağlı olan deri sarkmalarının toparlanması bulunmaktadır.

 

HIFU tekniği uygulandıktan sonra hastanın güneşli ortamlara çıkmaması, yüzüstü yatmaması, makyaj yapmaması, aşırı sıcak banyo yapmaması ve yüzünü havlu ile silmemesi önerilir. Bütün bunlar uygulamadan 1 gün sonra tekrar yapılmaya başlanır. HIFU ile yeni bağ dokusu oluşumu ve kollajen üretimi sayesinde uzun bir süre kalıcılık sağlansa bile, gerek yaşlanma belirtileri gerekse sigara, beslenme ve uyku düzeni bozukluklarından dolayı etkisini yitirir.